Dakar 2015 tulokset

Moottoripyörät:

1. Marc Coma KTM Red Bull-KTM 46:03:49
2. Paulo Goncalves Honda Team HRC 46:20:42 0:16:53
3. Toby Price KTM KTM Factory Team 46:27:03 0:23:14
4. Pablo Quintanilla KTM Tranportes Artisa 46:42:27 0:38:38
5. Stefan Svitko KTM Slovnaft Team 46:48:06 0:44:17
6. Ruben Faria KTM KTM Factory Team 48:01:39 1:57:50
7. David Casteu KTM Team Casteu 48:04:03 2:00:14
8. Ivan Jakes KTM Ivan Jakes Team 48:22:07 2:18:18
9. Laia Sanz Pla-Giribet Honda Team HRC 48:28:10 2:24:21
10. Oliver Pain Yamaha Yamaha Factory Team 49:12:58 3:09:09

…..

23. Thomas Berglund KTM Swedish Armed Forces 52:57:20 06:53:31
38. Mart Meeru Honda HT Honda Rally Raid 61:43:36 15:39:47
67. Mikael Berglund KTM Torque Racing 81:24:04 35:20:15
74. Anders Berglund Husaberg Anders Berglund 88:13:15 42:09:26

 ATV

1. Rafal Sonik Yamaha Sonik Team 57:18:39 00:00:00
2. Jeremias Gonzalez Ferioli Yamaha Consultores De Empresas 60:13:29 02:54:50
3. Walter Nosiglia Honda MEC Team 61:01:35 03:42:56
4. Nelson Augusto Sanabria Galeano Yamaha Sanabria-De La Colina Team 61:27:36 04:08:57
5. Christophe Declerck Yamaha Team Quad 63:07:19 05:48:40
6. Daniel Domaszewski Honda Equipo YPF Rally Team 65:54:49 08:36:10
7. Sebastian Palma Can-Am Tamarugal XC Rally Team 67:48:53 10:30:14
8. Santiago Hansen Honda MEC Team 70:43:09 13:24:30
9. Willem Saaijman Yamaha Team Rhide SA 2 70:47:17 13:28:38
10. Andre Suguita Can-Am Mazzucco Rally Raid Team Can-Am 79:39:53 22:21:14

Autot

1. Nasser Al-Ayttiah/ Matthieu Baumel Mini Qatar Rally Team 40:32:35 00:00:00
2. Giniel De Villiers/Dirk Von ZitzeWitz Toyota Hilux Toyota Imperial Team South Africa 41:07:59 00:35:34
3. Krzysztof Holowczyc/ Xavier Panseri Mini Monster Energy Rally Raid Team 42:04:26 01:32:01
4. Erik Van Loon/ Wouter Rosegaar Mini XDakar 43:34:17 03:01:52
5. Vladimir Vasilyev/ Konstantin Zhiltsov Mini G-Energy Team 43:45:06 03:12:41
6. Christian Lavieille/ Pascal Maimon Toyota Hilux Overdrive Toyota 43:48:23 03:15.58
7. Bernhard Ten Brinke/ Tom Colsoul Toyota Hilux Overdrive Toyota 44:14:27 03:42:02
8. Carlos Souza/Paulo Fiuza Mitsubishi ASX Mitsubishi Petrobras 44:17:24 03:44:59
9. Aidyn Rakhimbayev/ Anton Nikolaev Mini Astana Dakar Team 44:41:09 04:08:44
10. Ronan Chabot/Gilles Pillot SMG Toys Motors-SMG 45:15:01 04:42:36

Kuorma-autot

1. Mardeev/ Belyaev/ Svistunov Kamaz 4326 Kamaz-Master 42:22:01 00:00:00
2. Nikolaev/Yakovlev/ Akhmaveed Kamaz 4326 Kamaz-Master 42:35:53 00:13:52
3. Karginov/Mokeev/Leonov Kamaz 43269 Kamaz-Master 43:13:01 00:51:00
4. Loprais/Alcayna/Van Der Vaet MAN 2251 Instaforex Loprais Eurol Veka Man 44:18:38 01:56:37
5. Sotnikov/Devyatkin/Aferin Kamaz 34326 Kamaz-Master 44:46:33 02:24:32
6. Stacey/Bruynkes/Kinderen Iveco Powerstar Petronas Team 44:51:30 02:29:29
7. Kolomy/Kilian/Kilian Tatra 815 Tatra Buggyra Racing 46:29:30 04:07:29
8. Van Vliet/Pronk/Klein MAN TGS 480 Eurol/Veka Man Rally Team 46:41:42 04:19:41
9. De Royy/ Rodewald/ Damen Iveco Powerstar Petronas Team 49:30:42 07:08:41
10. Vasilevski/Kazlouski/ Zaparoshchanka MAZ 5309RR MAZ-Sportauto 49:31:00 07:08:59

Moottoripyörät alaluokka G2 Marathon 0 to 450cc. Ilman huoltoteamiä ajavat ja maksimikuutiotilavuus pyörässä on 450cc.

1. Emanuel Gyenes KTM Autonet Motorcycle Team 52:48:58 00:00:00
2. Thomas Berglund KTM Swedish Armed Forces 52:57:20 00:14:22
3. Jurgen Van Den Goorbergh KTM Team Super-B KTM 56:49:52 04:06:54
..
19. Anders Berglund Husaberg Anders Berglund 88:13:15 35:30:17

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *